zamknij× Zadzwoń +48 12 254 69 85
zamknij×

2017

Łączność światłowodowa dzięki kompleksowym rozwiązaniom Planet.

Łączność światłowodowa dzięki kompleksowym rozwiązaniom Planet.

Popularność usług przetwarzania danych w chmurze, strumieniowanie multimediów i stosowanie monitoringu IP w wysokiej rozdzielczości. Komunikacja szerokopasmowa wymaga stosowania światłowodów, które oferują wysoką wydajność, a jest ona potrzebna by oferować jak najwyższą jakość usług. Planet to przedsiębiorstwo, które za sprawą wieloletniego doświadczenia tworzy urządzenia wchodzące w skład sieci IP, a także wykorzystuje rozwiązania światłowodowe. Dzięki temu dostarcza operatorom telekomunikacyjnym kompleksowe usługi szerokopasmowe. Zarówno dla przedsiębiorstw jak i użytkowników domowych.

 

  • Usługa Metro Ethernet

 

Metro Ethernet jest usługą, która polega na zestawieniu kanałów logicznych w sieci ethernet. Umożliwia to na łączenie i transmisję danych pakietowych pomiędzy urządzeniami. Odbywa się to za pomocą tworzenia wirtualnej sieci prywatnej w technologii Ethernet. Kto powinien zainteresować się usługą Metro Ethernet? Na przykład operatorzy, którzy wymagają stałego dostępu do Internetu lub posiadają wiele rozproszonych sieci lokalnych. Dzięki tej usłudze mogą one zostać połączone w jedną sieć operatorską.

Przełączniki firmy Planet wykorzystują usługę Metro Ethernet. Szybkość wymiany danych w technologii światłowodowej wynosi do 10 Gbps. Odległość transmisji może wynieść nawet do 120 kilometrów. Switche Planet oferują funkcjonalność VLAN, Multicast, QoS, oraz oczywiście zaawansowane funkcje bezpieczeństwa. Planet Metro Ethernet jest więc idealnym rozwiązaniem dzięki któremu połączymy przedsiębiorstwa czy społeczności w obszarze metropolitarnym i przyłączymy je do sieci szkieletowej usługodawców.


 

  • Pasywna sieć optyczna

 

PON (passive optical network) należy do grupy sieci FTTx. W tej sieci wykorzystuje się światłowód jednomodowy jako medium do przekazywania danych. Pasywna sieć optyczna jest jedną z najbardziej obiecujących technologii nowej generacji. Ma ona zapewnić potrzeby rozwiązań multimedialnych takich jak HDTV, IPTV czy VoIP, a także aplikacji multimedialnych, które wykorzystują łącze szerokopasmowe.

Dlaczego warto wybrać urządzenia Planet? Przede wszystkim dostarczane są rozwiązania GEPON OLT i ONU, które zapewniają wiele korzyści. Zyskujemy między innymi niższe koszty operacyjne, dużą przepustowość łącza, oraz dużą żywotność infastruktury światłowodowej. Odległość między urządzeniami może wynosić do 20 kilometrów.


Urządzenia Planet pozwalają także na konwersję mediów. Jest to rozwiązanie, które w łatwy i efektywny kosztowo sposób może rozszerzyć sieć światłowodową. Możemy więc zmniejszyć dystans między siecią Ethernet, a siecią LAN. Szesnaście konwerterów Planet jest w stanie rozszerzyć sieć światłowodową Plug&Play. 

czytaj więcej

Zapisz się do newslettera, a ważne informacje trafią prosto na Twój adres mailowy!

newsletter
Serwis wykorzystuje ciasteczka (cookies). Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. czytaj więcej