zamknij× Zadzwoń +48 12 254 69 85
zamknij×

Projektowanie infrastruktury sieciowej to duże wyzwanie jeśli chodzi przede wszystkim o odległości, źródło zasilania oraz okablowanie budynku. W celu rozwiązania wszystkich tego typu problemów, firma Planet stworzyła nową serię urządzeń obsługujących technologię Long Reach PoE, których zastosowaniem jest tworzenie rozległych sieci transmitujących dane i zasilanie.

Standardowa odległość przesyłu danych wynosi 100 metrów. To ograniczenie eliminuje technologia Long Reach Power over Ethernet (Long Reach PoE), która umożliwia instalowanie urządzeń IP w dowolnych miejscach i na dużych odległościach bez konieczności prowadzenia dodatkowego okablowania czy korzystania z przedłużaczy.

image03
Rozwiązanie Planet Long Reach PoE jest przeznaczone do rozszerzania zasięgu transmisji w sieciach Ethernet oraz przesyłania zasilania i danych za pomocą pojedynczego przewodu UTP, kabla koncentrycznego lub linii telefonicznej na dystansie nawet 1000 m do zgodnych urządzeń: kamer IP PoE, bezprzewodowych punktów dostępowych PoE i innych. Rozwiązanie to eliminuje również potrzebę stosowania dodatkowego zasilania do przedłużaczy LRP.

image04

Planet oferuje dwa rodzaje rozwiązań Long Reach PoE w zależności od rodzaju infrastruktury:

  • Long Reach PoE z wykorzystaniem kabla koncentrycznego – wtyk BNC
    Long Reach PoE z wykorzystaniem przewodu UTP – wtyk RJ-45 z 8 żyłowym / 4 żyłowym / 2 żyłowym kablem UTP

Rozwiązanie Long Reach PoE umożliwia oprócz transmisji danych przesyłanie zasilania DC za pomocą kabla koncentrycznego lub UTP bez konieczności wymiany lub prowadzenia okablowania.
Seria urządzeń Planet Long Reach PoE składa się ze switchy PoE, mieszaczy (injektorów) PoE,oraz extenderów PoE, które umożliwiają elastyczne rozszerzanie zasięgu każdej sieci IP.

image00

Wieloportowe switche LPR z inteligentnym zarządzaniem PoE

Przełączniki Planet z obsługą technologii Long Reach PoE to wielokanałowe urządzenia działające w warstwie 2 i warstwie 4, obsługujące protokoły IPv4 oraz IPv6, a także pojedyncze źródło zasilania. Urządzenia te są wyposażone w 4, 8 lub 16 portów Long Reach PoE z wbudowanym źródłem zasilania, które mogą przesyłać dane i zasilanie do extenderów LRP za pomocą kabli koncentrycznych. Wszystkie przełączniki LPR Planet są wyposażone w dodatkowe porty Gigabit Ethernet oraz gniazda światłowodowe 100/1000BASE-X SFP, aby umożliwić szybkie przesyłanie danych.

image05

Zaawansowane przełączniki Planet zostały zaprojektowane do ciągłego obsługiwania sieci monitoringu lub bezprzewodowych punktów dostępowych. Przełączniki Planet LPR oferują inteligentne funkcje zarządzania zasilaniem PoE, takie jak PD Alive Check, harmonogram PoE oraz ochrona przed przegrzewaniem, które zapewniają ciągłość działania urządzeń w sieci. Ponadto harmonogram PoE może być wykorzystany do kontrolowania podłączonych urządzeń PoE i w razie potrzeby je wyłączać, co pozwala zaoszczędzić energię i pieniądze.

Jednoportowe mieszacze (injektory) LRP

Mieszacz LRP jest zazwyczaj instalowany w miejscu, w który znajduje się rejestrator NVR lub główny switch sieci. Dzięki funkcji Plug & Play mieszacz jest w stanie natychmiast po podłączeniu dostarczyć zasilanie do extendera LRP przy pomocy kabla koncentrycznego.

Jednoportowe extendery LRP

Extender LRP jest przeznaczony do przesyłania zasilania i danych do kamer IP PoE, bezprzewodowych punktów dostępowych PoE oraz innych dowolnych urządzeń zgodnych z technologią 802.3af/at PoE. Zasilanie do extendera dostarcza odpowiedni przełącznik LRP lub mieszacz LRP. Extender LRP dostarcza maksymalnie 25 W mocy na port, transmisja odbywa się za pomocą przewodu Ethernet.
ZALETY ROZWIĄZANIA

image07

Szybsze odzyskiwanie sprawności po awarii oraz stabilna transmisja na dużych odległościach

Rozwiązanie Planet Long Reach PoE zapewnia doskonałą wydajność i niezawodną transmisję danych i zasilania na dużych odległościach, bez względu na warunki otoczenia. Technologia ta umożliwia też szybkie odzyskanie połączenia sieciowego po awarii – nawet poniżej 5 sekund, czyli około 6 razy szybciej, niż przy wykorzystaniu tradycyjnej łączności.

Połączenia Plug & Play punkt do punktu

Dzięki funkcji Plug & Play mieszacze i extendery LRP mogą być uruchomione od razu po instalacji, bez konieczności konfiguracji wszystkich urządzeń. Są one kompatybilne ze wszystkimi rodzajami protokołów IP, oferując wygodną i łatwą instalację.

Łączenie wielu węzłów sieci

Mieszacze i extendery Planet LRP pozwalają na elastyczną rozbudowę sieci przy wykorzystaniu złączy BNC T (dzielenie 1 portu na 4 węzły). Znacznie ułatwia to rozbudowę sieci oraz zasilanie urządzeń na większych odległościach.

Inteligentna łączność punkt do punktu

Obsługa protokołów IPv4 oraz IPv6 oraz wbudowany silnik switchingu warstwy 2 / warstwy 4 oraz wiodące w branży funkcje zarządzania sprawiają, że switche Planet Long Reach PoE mogą posłużyć do zbudowania wydajnego systemu do centralnego sterowania systemem kamer IP lub bezprzewodowych punktów dostępowych. Jest to inteligentne, niedrogie, wydajne i bezpieczne rozwiązanie do wielu różnorodnych zastosowań.

Budowanie sieci na dłuższych odległościach

image02

Zwykły kabel UTP pozwala na zbudowanie sieci na odległości do 100 m, a rozwiązanie Planet Long Reach PoE zwiększa ten dystans do 500 m. Tradycyjne kable koncentryczne pozwalają na transmisję na maksymalnej odległości 1000 m, jednak bez gwarancji stabilności połączenia i zachowania wysokiej jakości – Planet Long Reach PoE pozwala na rozszerzenie działania takiej sieci oraz zapewnia stabilność i bezpieczeństwo transmisji danych przy wykorzystaniu kabli koncentrycznych.

Kompletne rozwiązanie do zasilania daleko położonych urządzeń

image06

Extender Planet Long Reach PoE obsługuje standard PSE (Power Source Equipement) IEEE 802.3at/af PoE, dlatego możliwe jest zasilanie różnych modeli kamer IP oraz bezprzewodowych punktów dostępowych. Brak problemów z dostarczeniem zasilania ułatwia i przyspiesza wdrażanie urządzeń PoE do sieci.

Zamiana tradycyjnego systemu CCTV na nowoczesne rozwiązanie oparte o sieci IP

image08

Rozwiązanie Planet Long Reach PoE to doskonałe rozwiązanie, które umożliwia usprawnienie tradycyjnego systemu CCTV o funkcje monitoringu IP. Technologia ta zapewnia wysoką przepustowość, konieczną do przesyłania materiałów video w wysokiej jakości. Dlatego urządzenia Planet LRP idealnie nadają się do zastosowań w kasynach, lotniskach, szpitalach, kampusach i wszędzie tam, gdzie do tej pory korzystano w przewodów koncentrycznych lub linii telefonicznych.

Oszczędność kosztów

image01

Planet Long Reach PoE może korzystać z już zainstalowanego okablowania, dlatego przynosi duże oszczędności związane z wymianą przewodów. Co więcej, użytkownicy mogą w łatwy sposób rozszerzyć obecnie używaną infrastrukturę sieciową i centralnie zarządzać całą siecią, co dodatkowo zmniejsza koszty obsługi.

Zapisz się do newslettera, a ważne informacje trafią prosto na Twój adres mailowy!

newsletter
Serwis wykorzystuje ciasteczka (cookies). Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. czytaj więcej