zamknij× Zadzwoń +48 12 254 69 85
zamknij×

W komunikacji szerokopasmowej, stosowanie światłowodów jest coraz częstsze z uwagi na zwiekszającą się popularność usług i przetwarzania danych w chmurze, strumieniowania multimediów, stosowania monitoringu IP w wysokiej rozdzielczości i innych coraz popularniejszych usługach sieciowych.

Kompleksowe rozwiązanie

PLANET posiada wieloletnie doświadczenie w tworzeniu urządzeń wchodzących w skład sieci IP, a także rozwiązań światłowodowych. Taka praktyka pozwala na dostarczenie operatorom telekomunikacyjnym kompleksowych usług szerokopasmowych dla przedsiębiorstw i użytkowników domowych.
W 2010 roku, podczas akcji ratunkowej w kopalni w Chile, rozwiązania światłowodowe firmy Planet umożliwiły komunikację wideo i głosową z górnikami uwięzionymi na głębokości 624 metrów.

image03
Zastosowania Metro Ethernet

Szybkość wymiany danych w technilogii światłowodowej wynosi do 10 Gbps, natomiast odległość transmisji – do 120 kilometrów. PLANET w swojej ofercie posiada przełączniki typu Metro Ethernet, które oferują m.in. funkcjonalność VLAN, Multicast, QoS, a także zaawansowane funkcje bezpieczeństwa. Przełączniki PLANET Metro Ethernet to idealne rozwiązanie, aby połączyć przedsiębiorstwa, społeczności w obszarze metropolitanym i przyłączyć je do sieci szkieletowej usługodawców.

image00

Konwersja mediów

Konwersja mediów to efektywne kosztowo rozwiązanie rozszerzające sieć światłowodową szybko i wydajnie. Pozwala zmniejszyć dystans między siecią Ethernet, a siecią LAN. 16 konwerterów PLANET jest w stanie łatwo rozszerzyć sieć światłowodową w myśl idei Plug&Play.

image02

Pasywna sieć optyczna (PON)

Pasywna sieć optyczna to jedna z najbardziej obiecujących technologii nowej generacji, która z łatwością zaspokaja potrzeby rozwiązań takich jak HDTV, IPTV, VoIP i multimedialnych aplikacji wykorzystujących łącze szerokopasmowe. Sieć optyczna należąca do grupy sieci FTTx (ang. Fiber To the x). Jest to sieć, w której, jako medium przekazywania danych, wykorzystuje się światłowód jednomodowy.

PLANET dostarcza rozwiązania GEPON OLT i ONU oferujące następujące korzyści:

  • Duża żywotność infrastruktury światłowodowej
  • Niższe koszty operacyjne
  • Odległość między urządzeniami wynosi do 20 km
  • Łatwa instalacja i konserwacja
  • Duża przepustowość

image01

Zapisz się do newslettera, a ważne informacje trafią prosto na Twój adres mailowy!

newsletter
Serwis wykorzystuje ciasteczka (cookies). Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. czytaj więcej