zamknij× Zadzwoń +48 12 254 69 85
zamknij×

Firma Planet, globalny dostawca inteligentnych rozwiązań sieciowych opartych o protokół IP przedstawił swoje najnowsze produkty podczas targów Computex Taipei 2015 oraz CommunicAsia 2015, które odbyły się na początku czerwca. Wśród prezentowanych rozwiązań znalazły się urządzenia do zastosowań IoT, Przemysłu 4.0, VoT dla przedsiębiorstw, operatorów telekomunikacyjnych, przemysłu oraz domów.


Na stoisku znalazły się rozwiązania dla sieci korporacyjnych i telekomunikacyjnych – w tym inteligentne switche PoE warstwy 3, zarządzalne i skalowalne switche oraz światłowodowe switche 10G, które są wyposażone w wiele portów, obsługę protokołu IPv6 oraz inteligentne funkcje zarządzania. Te zaawansowane urządzenia wspierają zastosowania Cloud Computing oraz Internetu Rzeczy, oferując przy tym wysoką stabilność oraz wydajność sieci.

Planet pokazał też serię nowatorskich produktów klasy przemysłowej, m.in. 28-portowy zarządzalny gigabitowy switch z funkcją Ring, 60 W switche PoE do montażu na ścianie, wodoszczelne urządzenia PoE oraz bezprzewodowe urządzenia WLAN o dużej mocy, które spełniają wysokie wymagania Przemysłu 4.0.

W celu zwiększenia bezpieczeństwa w każdych warunkach, Planet zaprezentował całkiem nowe inteligentne systemy do monitoringu – z technologią ALPR (Automatic License Plate Recognition) do automatycznego rozpoznawania tablic rejestracyjnych oraz oprogramowaniem IVS, a także wysokiej jakości kamery IP z obsługą kodeka h.265 (HEVC) oraz technologii 4K2K Ultra HD. Dodatkowo Planet przedstawił 4 kanałowy rejestrator NVR z PoE oraz kamery IP Full HD przystosowane do zastosowań Internet in Vehicle. Wśród nowości pojawiła się też nowa, unikatowa technologia Long Reach PoE, która pozwala na szybkie budowanie sieci na dużych odległościach. Sieć ta umożliwia przesyłanie materiałów video w wysokiej jakości i jest odporna na wszelkie zakłócenia – w środkach transportu, na budynkach zewnętrznych itp. Long Reach PoE poprawia działanie rozległych sieci i ułatwia zarządzanie nimi.

Na wystawie nie zabrakło też pełnej gamy inteligenych urządzeń sieciowych dla domów, w tym przemysłowego switcha 802.3at PoE do montażu na ścianie, kontrolera Z-Wave Plus e-Home, internetowego telefonu z dotykowym ekranem i systemem Android, wideotelefonu IP, kontrolera oświetlenia Z-Wave Plus oraz innych. Zaprezentowana innowacyjna aplikacja e-Home Automation Controller ułatwia korzystanie z dobrodziejstw inteligentnych technologii w domu.

Podczas targów Computex Taipei 2015 Planet pokaże wiodące w branży bezprzewodowe punkty dostępowe z inteligentnymi funkcjami zarządzania PoE. Produkt ten pomoże administratorom na szybkie łączenie wszystkich punktów dostępowych w sieci i centralne zarządzanie nimi, a także kontrolowanie zużycia energii, przez co ułatwi skuteczność zarządzania oraz oszczędzanie energii.

Wróć

Zapisz się do newslettera, a ważne informacje trafią prosto na Twój adres mailowy!

newsletter
Serwis wykorzystuje ciasteczka (cookies). Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. czytaj więcej